FIAT 500e ORANŽOVÝ

Vaše cena:
385 000 Kč

Bez 21% DPH

465 850 Kč Včetně DPH

Nelze objednat, ceny a slevy až po přihlášení

Popis produktu

FIAT 500e ORANŽOVÝ Jako FIREMNÍ VOZIDLO - možnost odpočtu DPH !!! Různé barvy dle přání zákazníka.… Více

Objednací číslo: FIAT 500E ORANZ

Popis produktu

FIAT 500e ORANŽOVÝ


Jako FIREMNÍ VOZIDLO - možnost odpočtu DPH !!! Různé barvy dle přání zákazníka. Stříbrná, bílá perleť, oranžová, antracit, bledě modrá, černá perleť

Vynikající ikonický automobil v luxusním provedení, který Vás uvede do problematiky elektromobility!!!
Plný servis se zárukou přímo od dovozce z USA. Kompletní evropská homologace.

Až Vás autíčko omrzí, po dohodě s dovozcem z USA, umíme automobil vykoupit zpět a dodat něco většího, kam dáte do kufru i svého psa...
Je to zhruba měsíc zpátky, kdy jsem zjistil, že mám možnost si zapůjčit a vyzkoušet elektrovůz FIAT 500e. O elektromobilech jsem sice četl na internetu, nicméně z informací, které mi utkvěly v hlavě, jsem byl poměrně skeptický. Elektromobil? FIAT 500? Není to malé? 150km dojezdu –není to málo?

Teprve až praktická zkouška mne uvedla do problematiky. Auto jsem hned nasadil do standardního firemního provozu, zkoušel jsem i delší trasy, abych vyzkoušel problematiku dobíjení na cestách. Užíval jsem si 110 koňového motoru, pohodlí klimatizace, vyhřívaných sedaček, ale také došlo na to, že jsem přijel poprvé k dobíjecí stanici, a nezjistil jsem si všechny informace, a nemohl jsem si dobít. Byl jsem nucen improvizovat a naplánovat si dojezd k nejbližší zásuvce. Nasadit úspornou jízdu, vypnout všechny spotřebiče, maximálně využívat rekuperace elektřiny při brždění čí jízdě z kopce. Užil jsem si EV stres. Dojel jsem domů a dojezd ukazoval přesně 0. Auto jsem vyzkoušel na sněhu, kdy jsem si ověřil stabilizační systémy a řízení prokluzu. Jezdil jsem v mrazech -11st.C. Z pohledu uživatele „štemínka a geeka všech možných vychytávek“ jsou jízdní vlastnosti opravdu překvapující. Baterie v podlaze snižují těžiště, auto je velice stabilní. ESP dokonale krotí 110 koní, přesto maximálně využívá přilnavosti zimních pneumatik. Dynamika jízdy je úžasná, motor podává stále stejný výkon během zrychlení od nulové rychlosti až do 150 km/hod, což je maximálka. Ve městě je elektromobil naprosto nedostižný. Tyto vlastnosti mají obecně všechny elektromobily. Nedalo mi to a svezl jsem se i v BMW i3. Funguje to stejně.

Závěr:
Jízda elektromobilem je úplně jiná filozofie a má to mnoho návazností, které nejsou na první pohled vidět. Kdo to pochopí, zjistí obrovský potenciál úspor a budoucích obchodních příležitostí. Nové technologie a změna chování ve využívání dostupných zdrojů energií otevírá další obchodní příležitosti, které převládnou nad původním, momentálním přínosem, o kolik ušetřím na jeden kilometr oproti naftě či benzínu.

Jak to vlastně funguje? Kapacita baterie je 24kWh. Baterie je natápěná tepelným čerpadlem na optimální pracovní teplotu. Znamená to, že čím je venku chladněji, tím více se snižuje dojezd elektromobilu. V největších mrazech, v plném komfortu topení, se svižnou akcelerací jsem ujel 4km na jednu kWh. To znamená dojezd nějakých 96 km. Ale když se oteplilo a naučil jsem se jezdit „hlavou“ a maximálně využívat rekuperace nebyl problém ujet 170km, což je 7,2 km na 1kWh. Ti co jezdí s elektromobilem déle, dokáží dosahovat ještě lepších dojezdů.

Kolik to vlastně stojí? Jak je to s nabíjením? Evidentně dojezd záleží na stylu jízdy. Chci-li šetřit, musím jezdit „hlavou“, maximálně využívat setrvačnosti auta a rekuperovat z kopců dolů. Lehký dotyk brzdového pedálu okamžitě zapíná rekuperaci. Ekologická jízda mne vyloženě začala bavit a musím říci, že je to silně návykové. Kdo nikdy nejel v elektromobilu, nepochopí….

Dokázal jsem jezdit se spotřebou 13,75 kWh na 100km. Má-li někdo noční proud za 1,45 Kč/kWh tak jezdí za 20Kč/100km. To je více jak 10x levněji než na benzín či naftu. Každý měsíc projezdím jenom do práce a okolo Hradce za více jak 7000Kč. Když „tankuju“ firemní elektřinu za 3,50 Kč mám úsporu na 3500 km 7000-1684=5315 Kč. Navíc „firemní“ elektřina je nákladová položka, stejná jako účtenka od pumpy. Elektroauto neplatí silniční daň, provozní náklady jsou minimální. Dálnice by měla být zdarma. Baterie má záruku, že se nesníží nabíjecí kapacita pod 80%. Pořizovací cenu lze odepisovat v účetnictví a navíc si měsíčně uplatníte do účetnictví 5000,-Kč paušál bez toho, abyste psali knihu jízd. Auto není nové, proto pořizovací cena je výrazně nižší. Snadno lze dosáhnout na spotřební úvěr nastavený tak, aby měsíční splátka nebyla vyšší než 5000,-Kč. Když si uvědomím, že jezdím sám, s více lidmi jen výjimečně, tak pro toto využití je malé auto ideální a vlastně mi ještě vydělává… Dojezd je dostačující s velikou rezervou.

Nabíjení je pomocí externí 2,5kW nabíječky do běžné zásuvky 220V. Toto je ideální pro nabíjení doma nočním proudem. Plné nabití trvá 8 hodin. Přes noc je vždy auto doma, tak to není problém. FIAT podporuje i rychlejší nabíjení. Potřebujeme k tomu střídavý AC 22kW/ 32A Mennekes, aby se využil maximální dostupný proud 32A na jedné fázi pro palubní nabíječku. Palubní nabíječka 6,6kW s propojovacími kabely, na kterých se nechá naprogramovat omezující proud, podle dostupné zásuvky, nabije 100km dojezdu za dvě hodiny. Stejně tak to funguje u placených nabíjecích stojanů . V současné době se lze připojit pomocí adapteru, zadarmo, u Lidlu.
Okamžitě jsem si ve firmě vyvedl na parkoviště 400V 32A zásuvku a vždy, když se auto vrátilo z cest, tak se rychle dobilo. Potřebujete k tomu speciální chytrý nabíjecí kabel, na kterém si můžete jednoduše naprogramovat maximální proud, který je k dispozici. Tyto kabely používám i doma, kde nemám tak silné jističe. Abych je nevyrazil, musím omezit maximální nabíjecí proud.Nabíjecí doba se tak úměrně prodlouží. Fiata nelze dobíjet stejnosměrným proudem DC, protože nemá CHAdeMO konektror.Nelze tedy nabíjet na 50kW nabíječkách ČEZ, které jsou schopny dobít 80% kapacity baterie za 15 minut


Když jsem byl poprvé na cestách, zjistil jsem, že je k dispozici žalostně málo míst, kde bych si mohl dobít. Velké dobíjecí stanice jsou daleko od sebe. Sice dobíjí rychle, ale např. dobíjecí stanice ČEZ v Hradci či Trutnově jsem nemohl použít. Jednou jsem neměl nabíjecí kabely a po druhé, když jsem si kabely půjčil, tak mi byly k ničemu. Neměl jsem zařízený od ČEZu čip, který by mi stojan zprovoznil. Naivně jsem si myslel, že autoservis, před kterým dobíjecí stojan stojí, mi poradí, jak se to ovládá. O nějaké asistenci nebyla ani řeč. Evidentně elektromobily zavrhli, jako zřejmou místní komplikaci.

Co bych za to dal, kdyby tu byla k dispozici 400V/32A zásuvka! Když někde zaklepete, tak Vás samozřejmě vyženou. A při tom by stačilo tak málo.Existuje elegantní řešení:
Integrovat měřené nabíjecí místo do chytrých výdejních eBOXů.EV-BOX eBIOneta Systém je chráněný užitným vzorem PUV 22755 a je vybaven technologií Z-Wave. Pomocí řídícího systému pro chytré domácnosti FIBARO, lze provádět dálkovou správu, včetně měření spotřebované energie.CENA: 385 000,- Kč bez DPH
Možnost uplatnění odpočtu DPH ve Vaší firmě !!!
DOTACE přes družstevní provizní systém 20 000,-Kč !!!!

Podobné zboží